Mols Consulting

We create possibilities

Mols Consulting er et mindre rådgivningsfirma, der rådgiver primært inden for Plan, Biodiversitet, Natur & Miljøforhold.

Firmaet assisterer kunder i hele Danmark. Vores profil henvender sig især til kommuner og offentlige myndigheder, men vi servicerer også private, virksomheder, foreninger, uddannelsesinstitutioner m.v.

Firmaet har sit udspring i Mols, og vi er beliggende på toppen af Nationalpark Mols Bjerge. Vi trækker især på lokale samarbejdspartnere, og vi henter vores inspiration i de omgivende landskabsbakker, skove og i kystlandskabet.

I firmaet stræber vi efter at opnå work-life balance, da vi tror på, at medarbejdere, der trives, skaber de bedste resultater.

Vi har stor fokus på tværfagligt samarbejde på tværs af fagkompetencer, og vi øver os i at skabe gode koblingskompetencer.

 

Vores team

Hanne

Seniorkonsulent og anpartshaver

M.Sc. i biologi med speciale i botanik
Download CV via link i navnet ovenfor
Hanne@molsconsulting.dk

Irene

Rådgiver og konsulent

M.Sc. i biologi med speciale i botanik
Irene@molsconsulting.dk

Nanna

Rådgiver og konsulent

Jordbrugsteknolog med speciale i miljø og natur
Nanna@molsconsulting.dk

Lasse

Rådgiver og konsulent

Skovtekniker og jordbrugsteknolog
Lasse@molsconsulting.dk

Kåre

Rådgiver og konsulent

M.Sc. i biologi med speciale i zoologi
Download CV via link i navnet ovenfor
Kaare@molsconsulting.dk

Stine

Rådgiver og juniorkonsulent

Professionsbachelor i natur- og miljøforvaltning
Stine@molsconsulting.dk

Mette

Rådgiver og konsulent

M.Sc. i biologi med speciale i botanik
Mette@molsconsulting.dk

Hjalte

Studentermedhjælp, zoologi

Biologistuderende

Thea

Studentermedhjælp, diverse

Biologistuderende